Zielona architektura

W dawnych czasach nasi przodkowie wykorzystywali bambus i liście palm kokosowych, aby chronić się przed słońcem i deszczem. Nie mieli wtedy świadomości, że ścinając drzewa naruszają naturalne środowisko żyjących w tych drzewach owadów i ptaków. Nie mieli świadomości jak wielka jest ich ingerencja w naturę i jak bardzo ją zaburzają. Dopiero dziś mamy świadomość, jak wielkie piętno na świecie natury odcisnął człowiek stawiając przez wieki różne budynki.

Sierra & ECHO zawsze brała pod uwagę koncepcję zielonej architektury. Tworzymy projekty pamiętając o zrównoważonym rozwoju: przyjazne środowisku, optymalnie wykorzystujące surowce naturalne. Ta koncepcja towarzyszy nam począwszy od lokalizacji przez projektowanie, budowę, eksploatację, konserwację, renowację po rozbiórkę budynku. Praktyka ta rozszerza klasyczny projekt architektoniczny, w którym uwzględnia się oszczędność, użyteczność, trwałość i komfort.

Wciąż powstają coraz nowsze technologie wspierające rozwój "zielonej architektury", wszystkie mają jeden cel: ograniczyć wpływ człowieka na zmianę środowiska naturalnego. Nasze działania zakładają w szczególności::

• Efektywne wykorzystanie energii, wody i innych zasobów
• Ochronę zdrowia mieszkańców i poprawę wydajności pracowników
• Redukcję odpadów, zanieczyszczeń i degradacji środowiska